Intuicyjna nauka tarota

Pokażę wam, jak się nauczyć wróżenia z kart tarota metodą Agafii, czyli moim autorskim sposobem.
Będzie to szybka nauka, skuteczna i przyjemna. Nie musicie się uczyć niczego na pamięć, będziemy używać tylko

intuicji i wyobraźni.

W kilku prezentacjach filmowych pokażę wam na przykładach, jak odczytywać intuicyjnie znaczenie kart oraz jak z tego znaczenia układać odpowiedź, w zależności od zadanego pytania. Jeśli was to zainteresuje, opowiem również, jaką talię warto wybrać, jakich układów kart używać i tak dalej.

Prawdziwa nauka znaczenia kart i ich odczytywania opiera się na intuicji, na odczuciu, nie na uczeniu się na pamięć. Wkuwanie na blachę  ogromu znaczeń to strata czasu. Jest mało skuteczna i powoduje tylko mętlik. Angażuje intelekt, a nie emocje. Tymczasem

karty trzeba bardziej CZUĆ, niż rozumieć.

Oczywiście z czasem, po bardzo długiej praktyce, ludzie – którzy wykuli na pamięć kilka książek – i tak powoli dopracowują się własnego, czuciowego języka z kartami.  Ale te pierwsze lata, to  lata stracone. Po co?  Wystarczy od razu uczyć się na wrażeniach i odczuciach.

Trzeba tylko wiedzieć, jak. Pokażę wam, jak. To łatwe i przyjemne. Kiedy zrozumiecie, a raczej wczujecie się w tę metodę, to złapiecie wiatr w żagle: poznacie siłę własnej intuicji i zaufacie jej.

Karty nie rodzą się ze znaczeniami

Karty nie rodzą się ze znaczeniami, to ludzie im je nadają. Każda wróżka – inne. Nie ma żadnego kodeksu, który by ustalał raz na zawsze „prawdziwe” znaczenie karty.

Każdy autor nowej talii tarota przedstawia inne symbole, inną kolorystykę i nasyca ją innymi znaczeniami. W każdej talii jest Diabeł, Cesarz czy Mag, ale w każdej inaczej wygląda, wywołuje różne odczucia, więc niesie inne znaczenia.

Na przykład Mag: w wielu taliach jest to silny, młody człowiek z uniesioną w górę prawicą, otoczony wszystkimi żywiołami: denarami, mieczami, buławami i pucharami. Władca wszystkich żywiołów, jak Stwórca, jego moc jest uniwersalna, jakby otrzymał ją od Wszechświata.  Odczytuje się go jako taki moment w życiu pytającego – czy w nim samym czy w  sytuacji, o którą pyta – kiedy MOŻE WSZYSTKO. Karta silnego początku dzięki mocy, zawartej w człowieku lub badanej sytuacji. Na tę moc „pracuje” całe Uniwersum 🙂  Może się na nią składać i moc materialna (środki) i siła ducha i fart, czyli szczęście, które zawsze się przydaje.

Ale są talie, gdzie Mag to stary mężczyzna, otaczające go symbole wyglądają jak skarby, które w ciągu życia zgromadził. Jego moc bierze się z tego, co zgromadził i posiada. Bardziej przypomina to moc władcy, który podbijał, zdobywał i ma. Tu znaczenie się zawęża: karta daje moc dzięki temu, co się ma (środki). Trochę za mało, gdy pytamy o tak subtelne sprawy jak miłość czy własny rozwój. Nawet na pytanie o biznes trochę to za mało: karta powie, że masz wszelkie środki, żeby ci się powiodło. A gdzie łut szczęścia,  który też potrzebny?  Gdzie siła ducha, entuzjazm, bez którego nie rozwiniemy firmy?

Nie przejmujcie się mnogością znaczeń kart, mnogością talii i książek. I tak każdy musi rozmawiać własnym językiem ze swoją talią, kierując się własnymi odczuciami.

Mam nadzieję, że  dzięki mojej metodzie – uda się wam.

Comments are closed.

Agata Bleja – Agafia

Kursy tarota, tarot bez tajemnic, szybka nauka wróżenia z tarota, intuicyjna nauka znaczeń kart, wróżby tarota

Inne moje strony

O kartach tarota
https://tarotwarszawa.wordpress.com

O wróżce, wróżeniu i przeznaczeniu

https://wrozkaagafia.wordpress.com

Statystyki bloga

  • 84 857 odsłon
%d blogerów lubi to: