Czy karty mają ustalone znaczenia – odpowiedź dla Łucji

Znaczenia i to bardzo symboliczne, mają jedynie Duże Arkana. Jest Diabeł, Cesarz, Kapłanka, Koło Fortuny i tak dalej. Pod te symbole KAŻDY podkłada własne znaczenia.  Jedni się Diabła boją, inni go lubią, bo to bardzo wieloznaczna postać.

Natomiast małe arkana nie mają przypisanych nawet takich ogólnych symboli, bo cóż mówi 7 mieczy czy 9 denarów? Nic. Dopiero obrazek przemawia.

Twórcy różnych talii  tarota starają sie umieścić na kartach takie szczegóły-symbole, które są powszchnie podobnie rozumiane. Dlatego ogólne znaczenia kart są w miarę podobne u wróżek, ale tylko z grubsza. W szczegółach się różnią. Niekiedy wręcz zaprzeczają sobie w różnych książkach.

Nie ma żadnego kodeksu, ani wzorca w Sevres pod Paryżem, gdzie by były ustalone odwieczne, niezmienne i jedynie słuszne znaczenia kart tarota.

Jeśli trudno ci, Łucjo, oprzeć się na swojej intuicji, nie masz wiary w swoje odczucia – to dla ciebie najlepszym wyjściem jest wybrać jakąś książkę i wykuć jej znaczenia na pamięć. Można i tak, czemu nie, Jest to droga o wiele dłuższa, trudniejsza no i pracujesz na cudzych doświadczeniach i cudzej intuicji. Ale wiele osób tak zaczynało i dopiero po latach, powoli, dodawali własne znaczenia.

Nie uważam, że to zła droga, tylko bardzo bardzo długa i trudna, bo trzeba wkuwać na blachę ogrom znaczeń. Ponieważ nie rozumiemy skąd sie wzięły, więc tym trudniej je zapamiętać.

A  prawdziwe trudności pojawiają się wtedy, gdy już mamy to wszystko w pamięci i przyjdzie nam interpretować karty. Jeśli jedna karta ma przypisane kilkanaście lub kilkadziesąt znaczeń, to które wybrać, gdy wyciągniemy ją w odpowiedzi ? A jeśli postawimy układ z trzech kart?

Myślę, że jeśli ktoś nie ufa intuicyjnej metodzie, to na pewno lepiej się uczyć metodą pamięciową na tradycyjnych kursach lub z książek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Agata Bleja – Agafia

Kursy tarota, tarot bez tajemnic, szybka nauka wróżenia z tarota, intuicyjna nauka znaczeń kart, wróżby tarota

Inne moje strony

O kartach tarota
https://tarotwarszawa.wordpress.com

O wróżce, wróżeniu i przeznaczeniu

https://wrozkaagafia.wordpress.com

Statystyki bloga

  • 84 496 odsłon
%d blogerów lubi to: