7 mieczy – Tyłem do przodu – odczyt Krzysztofa

Krzysztofie, bardzo mi się podoba twoje odczytanie 7 mieczy. Przytoczę:

Hmmm no właśnie. Idzie do przodu, ale odwraca się za siebię. A może patrzy na te 2 miecze po prawej? Wygląda trochę jakby po cichu się wymykał. W sumie ma te miecze, ale wygląda na młodego człowieka, który nie wie jak się z nimi obchodzić, trzyma je za ostrza. Niby zwycięstwo, ale co z tego, skoro z tego łupu nie potrafi skorzystać. A może jest młody, trochę egoistyczny, cieszy się, że udało mu się zgarnąć 5 mieczy dla siebie, ale nie patrzy przed siebie. Nie widzi konsekwencji? Może on jeszcze nie wie, że tak naprawdę nie zwyciężył?
A może on ich nie ukradł wrogom, tylko wymknął się swoim? Może nawet zdradził swoich?

7-mieczy

Ja nazwałam ją dla siebie: „Tyłem do przodu„. To bardzo pojemne, w zależności od pytania wyjdą szczegóły.

Do przodu powinno się iść przodem, inaczej mimo „słusznego” kierunku możemy się zderzyć ze ścianą. W tej karcie jest pewna nieumiejętność, może on jest do czegoś za młody, jak zauważyłeś, a może pierwszy raz w roli zwyciężcy, stąd nie wie jak.
Ale: kluczowa ta postawa, odwracanie głowy do tyłu w trakcie marszu.

W praktyce ta karta zaczęła mi sie pojawiać przy wszelkich postawach czy sytuacjach, gdzie nie można pójść skutecznie do przodu, bo…PRZESZŁOŚĆ przeszkadza, Odwracanie się do tyłu symbolizuje przeszłość, bo skoro się oddalamy od czegoś, to znaczy że to było wcześniej, prawda? On idzie do przodu, ale wciąż żyje przeszłością.

Gdy pytamy o relacje międzyludzkie – często ta karta sie pojawia w odpowiedzi, gdy ludzie mają za sobą nieudane związki, w których tkwią jeszcze myślami czy emocjami. Rozstali się, rozwiedli, wszystko załatwili – a wciąż ich głowa zaprzątnięta starymi sprawami. Za mało uwagi poświęcaja aktualnemu partnerowi.

Gdy pytamy o powodzenie jakiejś sprawy, zawodowej, finansowej czy choćby zdrowotnej – karta pokaże, że przeszłość haczy,  czyli coś się zdarzyło w przeszłości, co daje znać o sobie teraz i przeszkadza. Jeżeli chcemy rozwinąć interes, bo kuleje, karta wskazuje, że trzeba tam pogrzebać w przeszłości i coś naprawić, może przegapiliśmy jakiś ciekawy kontrakt, może sie komuś naraziliśmy i teraz nam czarny PR robi….

Człowiek odwraca się w przeszłość – więc pierwszą przeszkodą jest jego postawa. Ale to ta przeszłość go „woła”, ona zaprząta go sobą, więc drugą przeszkodą jest sama przeszłość.

Pamiętajcie, że każde znaczenie karty jest jak kij: ma dwa końce.

Musicie być pomysłowi przy odczytywaniu tego „kija”  :-)))

4 Komentarze (+add yours?)

 1. Irena
  Mar 25, 2014 @ 17:58:34

  7 Mieczy – kiedyś w rozkładzie na intencje pana zaproszonego na imprezę urodzinową, karta pokazała mi jak on trochę pobył, a potem bardzo szybko wyszedł tłumacząc się, że nie może dłużej zostać, bo coś tam ma do zrobienia.
  Wolałby się pewnie nie tłumaczyć, tylko wyjść niezauważony. tak to odebrałam.

  Na karcie widać, że osoba bardzo delikatnie, ostrożnie stąpa (wręcz na palcach) – można to zinterpretować, że rozgląda się, aby szybko i „po cichu” odejść, wymknąć się.

  Polubienie

  Odpowiedz

  • paniagafia
   Mar 25, 2014 @ 20:54:35

   Ciekawa interpretacja, że chce po cichu, na palcach wyjść… Bardzo ciekawa… Jednak iść do przodu, a oglądać się do tyłu – to chyba nie uda mu sie wyjść po cichu, jak nic z czymś się po drodze zderzy i hałasu narobi 🙂
   Ale może miał naprawdę coś do zrobienia, co zostawił? Przeszłość haczy, nie mógł się dobrze bawić, bo cały czas ogladał się do tyłu, za sprawą, którą zostawił…
   A doszłaś po czasie, co było powodem jego wyjścia?

   Polubienie

   Odpowiedz

   • Irena
    Mar 26, 2014 @ 18:19:01

    W każdym bądź razie miałam wrażenie, że ta sprawa nie była aż tak ważna, aby nie mógł pobyć dłużej. Był wcześniej zaproszony, a więc mógł się inaczej zorganizować.
    Myślę, że nie wypadało mu nie przyjść i być może miał przygotowaną „wymówkę”. Tak to czułam, było mi przykro. A tak cieszyłam się z jego obecności.
    Agafio, Twoja interpretacja tej karty także do mnie jak najbardziej przemawia, też to tak bym widziała, ale czy poza wpływem „przeszłości” nie wydaje Ci się, że ta osoba na karcie nie emanuje czasem nieszczerością? Ma taki jakiś chytry uśmieszek. Tak jakby coś jej się udało dzięki „podstępowi”?
    Nie wiem, czy idę w dobrym kierunku.
    Przyszło mi jeszcze na myśl, że facet na karcie trzyma miecze za „ostrza”, to nie jest normalne ujmowanie miecza, pewnie ręce go bolą, bo musi je sobie zranić.
    Czy on świadomie chce zadać komuś ból, czy może zadaje go sobie?
    Raczej powiedziałabym, że komuś, bo ma ten uśmieszek na ustach.
    W rozkładzie ta karta może ostrzegać przed kimś nieszczerym.
    Nie jestem jednak do końca pewna.
    Ciekawe, czy w praktyce ta karta też tak się komuś realizowała?

    Polubienie

   • paniagafia
    Mar 26, 2014 @ 19:32:56

    Ireno, to bardzo ciekawa interpretacja, podobnie odczuwa tę kartę Kasia, która zostawiła komentarz pod tekstem Ćwiczenie 1. Ponieważ niektóre komentarze wam umykają, odpowiem w osobnym poście o nieszczerości 7 mieczy.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Agata Bleja – Agafia

Kursy tarota, tarot bez tajemnic, szybka nauka wróżenia z tarota, intuicyjna nauka znaczeń kart, wróżby tarota

Inne moje strony

O kartach tarota
https://tarotwarszawa.wordpress.com

O wróżce, wróżeniu i przeznaczeniu

https://wrozkaagafia.wordpress.com

Statystyki bloga

 • 84 859 odsłon
%d blogerów lubi to: