Nieszczerość 7 mieczy – piramida znaczeń

Kilka osób zwróciło uwagę na nieszczerość 7 mieczy. To jest bardzo ciekawa i niezwykle trafna interpretacja tej karty. Odniosę sie do tego za chwilę, najpierw zacytuję te komentarze.

Irena pisze:

Nie wydaje Ci się, że ta osoba na karcie  emanuje czasem nieszczerością? Ma taki jakiś chytry uśmieszek. Tak jakby coś jej się udało dzięki “podstępowi”?
Nie wiem, czy idę w dobrym kierunku.
Przyszło mi jeszcze na myśl, że facet na karcie trzyma miecze za “ostrza”, to nie jest normalne ujmowanie miecza, pewnie ręce go bolą, bo musi je sobie zranić.
Czy on świadomie chce zadać komuś ból, czy może zadaje go sobie?
Raczej powiedziałabym, że komuś, bo ma ten uśmieszek na ustach.
W rozkładzie ta karta może ostrzegać przed kimś nieszczerym.

Kasia pisze: 

On mi się nie podoba… taki ” cichociemny” ogląda się za siebie tak jakby miał coś na sumieniu… może i zdobył te miecze i radzi sobie w życiu,może to być młody, sprytny pomysłowy człowiek, ale mam wrażenie że to taki chytry lisek, ucieka z tymi mieczami (ma je w garści) ale wciąż mu mało!!! już się ogląda za tymi, które zostawił.. Samo to jak on się porusza..na paluszkach i z głową skręconą do tyłu… Nie wiem.. w uczuciach- to koleś z nieczystą przeszłością.. nie pogodzony z przeszłością.. chyba bałabym się związać z kimś takim 😉 może się mylę 😉 a w interesach… hmmmm… strach się nie bać..na wspólnika mi nie pasuje…skrada się tak jakoś ..bałabym się, że coś knuje.

 

Krzysztof pisze:

Hmmm no właśnie. Idzie do przodu, ale odwraca się za siebie. A może patrzy na te 2 miecze po prawej? Wygląda trochę jakby po cichu się wymykał. W sumie ma te miecze, ale wygląda na młodego człowieka, który nie wie jak się z nimi obchodzić, trzyma je za ostrza. Niby zwycięstwo, ale co z tego, skoro z tego łupu nie potrafi skorzystać. A może jest młody, trochę egoistyczny, cieszy się, że udało mu się zgarnąć 5 mieczy dla siebie, ale nie patrzy przed siebie. Nie widzi konsekwencji? Może on jeszcze nie wie, że tak naprawdę nie zwyciężył?
A może on ich nie ukradł wrogom, tylko wymknął się swoim? Może nawet zdradził swoich?

Muszę powiedzieć, że macie bardzo dobrą intuicję i zatrzymajcie te znaczenia, jako wasze rozbudowane, ale poboczne  rozumienie karty.

Ja bardzo rzadko „pobieram” z tej karty nieszczerość, ponieważ największym fałszem przemawia do mnie paź mieczy, często Księżyc, a trochę fałszu jest i w Diable,  więc postać z 7 mieczy już dla mnie jest niegroźna i nie skupia mojej uwagi.

Ale  NAJWAŻNIEJSZE:  ponieważ moc znaczeniowa karty przypomina piramidę, zwracajcie uwagę na kluczowy sens, to co na szczycie. To jest najważniejsza wymowa karty. Inaczej się pogubicie w gąszczu własnych lub cudzych znaczeń.

W przypadku 7 mieczy na czubku piramidy stoi przeszłość, która odrywa uwagę od teraźniejszości i przyszłości. W żadnej innej karcie nie ma takiej postaci, której ciało idzie do przodu, z głową zwróconą do tyłu. To serce tej  siódemki. Nazwijcie jak chcecie ten kluczowy sens, ale uwzględnijcie go, bo w pozostałych  kartach nie znajdziecie już takiej sytuacji.

A jest ona ważna, ponieważ to częsta sytuacja w życiu,  że przeszłość daje  o sobie znać.  Na wiele róznych sposobów.

 

Jak działa piramida znaczeń?

Pokażę na  przykładzie z życia. Powiedzmy, że rozmawiasz z przyjacielem. Pytasz go, czy zdecydował się zmienić pracę?

Odpowie: TAK, NIE  lub NIE WIEM. To jest pierwszy, najwyższy poziom odpowiedzi. Istota.

Załóżmy, że odpowiedział: TAK. O co go dalej zapytasz? Myślę, że będziesz chciał usłyszeć: dlaczego?

Dlaczego? Na to pytanie przyjaciel odpowie ci bardziej szczegółowo. Może źle płacą, lub relacje z kolegami nienajlepsze. To jest niższy, mniej ważny poziom odpowiedzi.

Kolejne pytania oraz odpowiedzi będą coraz bardziej szczegółowe.

Może być ich dużo, ale nie wpływają na kluczową odpowiedż: Tak, zmieniam prace.

Bardzo podobnie przyjdzie wam się zmierzyć z praktyką wróżbiarską. Pierwszy odczyt karty lub układu kart, to chodzenie po czubkach piramid.  Najpierw kluczowy sens musimy pobrać z karty, dopiero potem możemy go pogłębiać o szczegóły.

Ważna uwaga: nie odczytujcie wszystkich znaczeń na raz! Bo odpowiedź w nich utonie.

Prześledźmy to na przedstawionym tu przykładzie: mężczyzna wychodzi  w połowie przyjęcia . Zilustrowała to karta 7 mieczy. Wyszedł, bo odezwała się przeszłość. Coś lub ktoś z przeszłości ma wpływ na jego zachowanie. Może to bliska przeszłość (w domu czeka narzeczona, lub niedokończona praca), a może odległa (uraz do kobiet z jakiegoś powodu). Może jest oszustem, właśnie!, i opowiada zmyślony życiorys, a na przyjęciu był ktoś, kto mógł go zdemaskować? Na różne sposoby przeszłość mogła go dopaśc.

A więc wiemy, że przeszłość ma związek z tym, że wyszedł.

Teraz zadajmy sobie w głowie pytanie, co takiego ta przeszłość mu zrobiła? Poszukajmy odpowiedzi w tych znaczeniach pomocniczych, które wyłoniły się, gdy oglądaliście uważnie kartę.

 

Znowu ważne!: poczekajcie na pierwszy szczegół, który rzuci się wam w oczy.  Na tym się zatrzymajcie. Może to bedą stopy, chodzenie na palcach cichcem cichcem, może ostrza mieczy trzymane nieostrożnie gołą ręką, albo co innego. To będzie szczegół wyjaśniający, dopowiadający ogólne znaczenie. Ale na tym poprzestańcie. Inne szczegóły obrazka w tym momencie już nie mają znaczenia przy tym pytaniu.

 

Irena dwa razy zwróciła uwagę na „chytry uśmieszek” człowieka niosącego miecze i jego nieszczerość. Myślę Ireno, że twoja intuicja wyczuła, że ten człowiek ma nieczystą przeszłość. A na złodzieju czapka  gore.  Żeby poznać dalsze szczegóły – tu już warto zadać po prostu dodatkowe pytania tarotowi, idąc śladem tej intuicji, i wyciągnąć nowe karty. Zapytajmy, czy ukrywa stan cywilny? Może ma na sumieniu występek prawny? Zmyślony życiorys?

Ale równie dobrze mogłabyś wyciągnąć tę samą kartę na innego mężczyznę i inny szczegół przykułby twoją uwagę. Wtedy inaczej trzeba badać te korzenie przeszłości.

Pamiętajcie o tej piramidzie znaczeń. Namawiam was po raz kolejny: po dokładnym obejrzeniu i odczuciu karty – nazwijcie jej najważniejszy sens jak najkrócej. Najlepiej jednym słowem, jeśli sie da.

To wam ułatwi i bardzo przyspieszy naukę interpretacji.

W talii jest 78 kart, w tym 22 Duże Arkana i 56 Małych Arkan. Czym się różnią? Mocą. Duże są po prostu silniejsze. Przypomniałam wam o tym, bo chcę wam zwrócić na coś uwagę: dlaczego łatwiej zapamiętać karty Dużych Arkan? Czy dlatego, że jest ich 3 razy mniej? Nie tylko. Przede wszystkim dlatego, że każda z nich ma własną NAZWĘ. Krótką: Diabeł, Moc, Papież… i tylko Koło Fortuny to dwa słowa. Autorzy tarotowych talii nie potrudzili sie do tej pory, by i Małym Arkanom nadać nazwy, musimy to zrobić sami. Zróbcie to, a cała nauka potoczy się łatwiej i szybciej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Komentarzy (+add yours?)

 1. Neli
  Wrz 22, 2014 @ 10:23:38

  A dla mnie 7 mieczy znaczy: ” nie jest tak jak myślisz”

  Polubienie

  Odpowiedz

  • paniagafia
   Wrz 22, 2014 @ 12:41:09

   Co w obrazku tej karty nasuwa ci takie skojarzenie? Bardzo jestem ciekawa, napisz.

   Polubienie

   Odpowiedz

   • Neli
    Wrz 22, 2014 @ 15:17:35

    Pierwsze wrażenie – idzie do przodu oglądając się za siebie

    Polubienie

   • paniagafia
    Wrz 22, 2014 @ 16:00:48

    Tak, ale dlaczego to ci się skojarzyło z tym,że nie jest tak jak myślisz? W pewnym sensie owszem, ale to dalsze skojarzenie. Można taki ciąg skojarzeń stworzyć: idzie do przodu,ale ogląda się do tyłu – a więc np.: niby chce się z tobą spotykać, ale nie jest całkiem zaangażowany, bo myślami jest jeszcze przy poprzednim związku, o czym ci nie mówi – a więc – coś przed tobą ukrył – a więc – nie jest tak, jak myślisz. Ale to nie zawsze tak jest. Bo czasem chłopak mówi nowej dziewczynie, że zerwał z poprzednią, ale nie całkiem się z tego wyleczył.
    Twoje znaczenie może się zatem pojawiać na dalszym planie. Jednak ono wynika z rozwijania kolejnych znaczeń z tego pierwszego: że człowiek ogląda się w przeszłość, przeszłość przeszkadza w budowaniu przyszłości.

    Polubienie

 2. Irena
  Maj 03, 2014 @ 17:23:22

  Mogłabym Cię Agafio tak czytać, czytać i czytać, i zachwycać się jak pięknie przekazujesz swoją wiedzę. Nawiasem mówiąc, uwielbiam słowo pisane.

  Zaglądam tutaj często, a tu tak cicho… ani wpisów, ani komentarzy.
  Czy wszyscy są aż tak bardzo zajęci?
  Może poruszy się trochę „dobra energia” i rozproszy tą smętną ciszę (:
  pozdrawiam 😉

  Polubienie

  Odpowiedz

  • paniagafia
   Maj 04, 2014 @ 06:32:22

   Nie ma wpisów, bo nie ma komentarzy :-)))))
   Niedługo zamieszczę II odcinek video, z trzema częściami, to pewnie pojawią się nowe komentarze.
   Robię to w wolnych chwilach, więc różnie bywa z czasem.

   Polubienie

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Agata Bleja – Agafia

Kursy tarota, tarot bez tajemnic, szybka nauka wróżenia z tarota, intuicyjna nauka znaczeń kart, wróżby tarota

Inne moje strony

O kartach tarota
https://tarotwarszawa.wordpress.com

O wróżce, wróżeniu i przeznaczeniu

https://wrozkaagafia.wordpress.com

Statystyki bloga

 • 83 883 odsłon
%d blogerów lubi to: